ABC Harmanček : Ako prebieha lekcia

Po prihlásení sa na kurz dostanete od našej recepcie informácie o dni a čase kedy váš kurz začne a v ktorých dňoch bude prebiehať. Na lekciu treba prísť 10 až 15 minút pred jej začiatkom. V chodbičke si vyzlečiete vrchné oblečenie ( kabát, bundu) a vyzujete sa. Všade vo vnutorných priestorch (okrem šatní a bazéna) máme koberce. v prípade, že máte vajíčko recepčná vám pomôže a uloží ho na určené miesto. Potom si vezmete veci na prezlečenie a vojdete do šatne , dieťatko vám v tomto čase postráži recepčná prípadne ak už vie sedieť, stáť môžete si ho vziať so sebou. Osprchujete sa , na seba si oblečiete suché plavky a odložíte si osobné veci do skrinky, prípadne si ich vezmete do herničiek. Dieťatko pripravíte tak, že ho vyzlečiete do plienočky v ktorej prišlo. Do kýblika *( je umiestnený v šatni ) si vložíte všetky veci potrebné k bazénu- uterák váš aj dieťatka, jeho plavky, plienku po plávaní a vrchné oblečenie po plávaní – bodynko, nátelník a pod. V herničke sa počkáme a na pokyn recepčnej sa spolu presunieme k bazéniku. Tam si dieťatko vyzlečieme z plienky a osprchujeme, oblečieme mu plavky a ideme do bazénika. Lekciu vedie kvalifikovaná inštruktorka baby plávania. Lekcia trvá 30-40 minút čistého času s inštruktorkou a potom je ešte voľné vyplávanie cca 5 minút po alebo pred lekciou. Deti sa počas pobytu vo vodičke zoznamujú s prvými plaveckými pohybmi za sprievodu básničiek a pesničiek, hier a riekaniek. Od začiatku nacvičujeme kopavé pohyby nožičkami , fúkanie a dýchanie do vodičky. Precvičujeme signálik na nácvik potápania, skoky do vodičky, pády a aj lovenie hračiek z vodičky. Ručkujeme pri madielku, učíme sa odrazy a chyty pri vynáraní. Vozíme sa v protiprúde v rybičkách a na lodičkách. Po skončení lekcie inštruktorka detičky vo vašom náručí osprchuje a vy si ich osušíte a oblečiete do plienky a vrchnej vrstvy , takto si ich prenesiete do herničky , kde ich postráži recepčná a vy sa môžete ísť spokojne prezliecť. Po plávaní je treba deťom dať vodičku, prípadne ich nakojiť, pretože sú smädné. Pred odchodom do vonkajšieho prostredia je vhodné stráviť nejaký čas u nás v herničke na aklimatizáciu tela na vonkajšiu teplotu , dať si kávičku, povymienať si nejaké skúsenosti, rady a odporúčania s maminkami, nakŕmiť dieťatko , pohrať sa s rovesníkmi.

A takto v príjemnej atmosfére v kľude a pohode stráviť čas so svojim drobčekom a s nami , bez stresu , aby sa plávanie stalo pre vás niečím na čo sa budete tešiť obaja .

Ak máte obavu ako zvládne lekciu váš drobček, môžete sa prihlásiť na skúšobnú lekciu pred začatím kurzu a zaradením do skupinky na tel. +421 948 080 648

Ak budete chcieť ukázať vašim blízkym ako plávame , tak ich kľudne pozvite s vami, môžu pozrieť priamo na lekciu pri bazéne, fotiť a natáčať si vás . Môžu vás sledovať na monitore v recepcii pri kávičke , prípadne si môžete prenajať bazénik – bez inštruktora pre vašu rodinu, pritateľov, známych a straviť spolu čas – cena je 8,-eur na dospelú osobu, 6,-eur na dieťa/ za hodinu .

Rezervujte si svoj čas na : +421 948 080 648